Всесвіт

Відео зіткнення метеора з Юпітером (відео)

Астрофотографу випадково пощастило зафіксувати на відео момент зіткнення боліда з атмосферою планети-гіганта – і астрономи досі в захваті від цих кадрів.

Астрофотографія – відмінне хобі, яке іноді здорово допомагає всесвітній науці. Так, одному астрофотографу пощастило сфотографувати загадковий удар, після якого настав справжній вибух у верхніх шарах атмосфери Юпітера. Автор не забарився поділитися своїм відкриттям в Twitter:

В інтерв’ю порталу ScienceAlert Етан Чаппел, автор ролика, заявив, що «терміново відчув необхідність поділитися відкриттям з людьми, які знайдуть його корисним». Що ж, це й справді щось незвичайне. На коричневій смузі хмар трохи нижче екватора спалахує і помітно світиться невелика (для нас з вами) пляма. В атмосфері планети-гіганта постійно спалахують блискавки і відблиски полярного сяйва, проте для спостерігача із Землі вони виглядають зовсім по-іншому.

Ймовірно, ми спостерігаємо за зіткненням Юпітера з болідом. Боліди – це різновид метеорів, які вибухають у повітрі в результаті проникнення в щільні шари атмосфери. Челябінський метеорит пам’ятаєте? Це болід і є. Вони поширені навіть на Землі, а вже для Юпітера подібні гості з космосу і зовсім не рідкість – його гравітація в рази сильніше земної. Дослідження 1998 року показало, що інтенсивність подібних впливів на Юпітер, ймовірно, буде в 2000-8000 разів перевищувати швидкість ударів по Землі. Але це не означає, що ми маємо у своєму розпорядженні повний набір відомостей про них – насправді, астрономам дуже складно відобразити це явище на камеру.

«Не можна просто дивитися в окуляр телескопа в надії зловити вибух боліда в атмосфері. Велику частину часу зіткнення з планетою-гігантом залишатимуться для зовнішнього спостерігача непомітними, а половина і зовсім буде відбуватися на протилежній від нас стороні Юпітера », – пояснює астроном Джонт Хорнер з Університету Південного Квінсленда в Австралії. За його словами, головна цінність відеозапису в тому, що вона дозволяє в реальному часі відстежити, як спалах спочатку стає яскравішим, а потім блідне. Це означає, що ми можемо порівняти вплив з іншими болідами, щоб зрозуміти швидкість кожного окремого етапу зіткнення.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button