Технології

Китайські вчені створили лазерну “ручку”, яка пише по повітрю

Пристрій, розроблений китайськими фізиками, використовує потужні імпульси для перетворення молекул у світло. З його допомогою можна створювати будь-які візерунки прямо в повітрі. Про розробку пише South China Morning Post.

Фото: Hongtuo Joint Laboratory

Фізики з Об’єднаної лабораторії надшвидких лазерів Hongtuo в Ухані розробили лазер, який створює зображення, що рухаються у повітрі. За допомогою ультракоротких лазерних імпульсів пристрій відриває електрони з молекул газів повітря і змушує їх світитися.

Пристрій працює, фокусуючи високоінтенсивні лазерні імпульси в повітрі для створення плазми або іонізованого газу, який випромінює енергію у формі світла. Дослідники розповіли, що вони використовували 3D-сканер, щоб розташувати піксельні точки і сформувати символи точно в повітрі, але не пояснили, як це працює.

Назва лабораторії Hongtuo написано в повітрі за допомогою лазера. Фото: Hongtuo Joint Laboratory

Короткі імпульси, що формують зображення, тривають всього кілька фемтосекунд. Через надзвичайно коротку тривалість експозиції пікова потужність лазерної ручки може досягати мільйона МВт. При цьому середня вхідна потужність пристрою — всього кілька десятків Вт, що робить його доступним в повсякденних умовах.

Фізики планують поліпшити свою технологію. Підвищивши контроль над розподілом лазерного імпульсу, вони зможуть створювати в повітрі більш яскраві і повнокольорові зображення.

Автори розробки вважають, що ця технологія знайде практичне застосування у високоточному виробництві, візуалізації мозку, медицині і квантових обчисленнях.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button