Технології

Нова суперповерхня змушує краплі стрибати як м’ячик – відео

Американські дослідники змусили воду відскакувати від поверхні немов м’ячик. Команда професора Джулі Крокетт створила гідрофобну поверхню, яку практично неможливо намочити. Вчені стверджують, що знайшли спосіб, який забезпечує максимальну водонепроникність матеріалу на довгий час.

Суперводонепроникна поверхня, розроблена дослідниками з Університету Бригама Янга (BYU), може бути застосована до будь-якого виробу, починаючи смартфоном і закінчуючи черевиками. У майбутньому з її допомогою планується захищати корпуси кораблів і літаків, пише британська газета Daily Mail.

Неможливо отримати супергідрофобну поверхню за допомогою одного лише тефлону або воску. Необхідно надати їй певну структуру, – пояснює професор Крокетт з Університету Бригама Янга, додаючи, що цього можна домогтися різними способами.

На фотографіях нижче показані приклади структурованих поверхонь.

gidrofobna_poverhnia

При попаданні на поверхню краплі води починають стрибати на ній як м’ячик. Штучно створена структура змушує краплі збиратися в кулі, поки вода повністю не зникне з поверхні.

Нова технологія може наділити багато поверхонь, наприклад сонячні батареї, захистом від води і здатністю до самоочищення. Стікаючі краплі води не будуть залишати слідів. Область застосування технології досить широка: сантехнічні прилади, медичні пристрої, транспортні засоби та багато іншого.

Дослідники вважають, що їх розробка також може стати в нагоді для отримання більш чистої та ефективної енергії. Електростанції генерують енергію за рахунок спалювання вугілля або природного газу. Зниження витрат на виробництво енергії можливо за рахунок використання конденсату, що утворюється від продуктів згоряння. Для цього конденсатори повинні мати супергідрофобну поверхню.

[youtube]SIiv-hkRvZE[/youtube]

Результати дослідження були опубліковані в журналі Physics of Fluids (“Фізика рідин”).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button