Технології

Китайський літак летить в 5 разів швидше швидкості звуку: він облетить Землю за кілька годин

Команда дослідників у Китаї побудувала та випробувала прототип гіперзвукового літака. Про це повідомляє South China Morning Post.

Початковий дизайн літака TSV X-plane запропонував Мін Хан Танг, колишній головний інженер гіперзвукової програми НАСА в кінці 1990-х років брав участь у проєкті зі створення літака Boeing Manta X-47c.однак, перш ніж інженери перевірили життєздатність конструкції, уряд США припинив проєкт через його високу вартість, а також технічні складнощі.

На відміну від більшості концепцій гіперзвукових літаків з двигуном на нижній частині корпусу, конструкція TSV X-plane відрізняється двома окремими двигунами з кожного боку. На більш низьких оборотах вони працюють як звичайні турбореактивні двигуни. Конфігурація без рухомих частин дозволяє літальному апарату швидко перемикатися в високошвидкісний режим. В результаті літак може розігнатися до швидкості, що в п’ять разів перевищує швидкість звуку. Це означає, що TSV X-plane може облетіти планету за кілька годин.

На фото (в тому числі на обкладинці) літак НАСА X-47a . Boeing Manta X-47c був програмою для перевірки конструкції Мін Хан Тана.

Професор Тан Хуейцзюнь і його колеги з Нанкінського університету аеронавтики і астронавтики в Цзянсу, Китай, вже сконструювали прототип, заснований на оригінальних специфікаціях Тана. Допомогло те, що креслення для програми Boeing Manta X-47c були розсекречені в 2011 році. Хуейзюнь і його команда випробували прототип в аеродинамічній трубі. Експеримент показав життєздатність моделі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button