Технології

Катапульта відправила в небо супутники НАСА (фото)

Американський стартап SpinLaunch заявив про успішне випробування системи суборбітального запуску. Корисне навантаження успішно витримало перевантаження пускової установки.

Компанія SpinLaunch оголосила про новий успіх у випробуваннях. Під час 10-го успішного запуску компанія вперше протестувала запуск по суборбітальній траєкторії корисного навантаження від сторонніх компаній. Серед учасників тестового запуску – НАСА, Airbus, Корнельський університет і розробника супутників Outpost.

Випробування було проведено на космодромі Америка в Нью-Мексико 27 вересня. Поточний запуск – частина комплексної програми компанії з тестування того, як наукові корисні навантаження і супутники будуть витримувати перевантаження, з якими вони зіткнуться під час повноцінного виведення на орбіту.

Перед запуском корисне навантаження обертається навколо суборбітального прискорювача компанії з прискоренням 10 000 g. Після набору необхідної швидкості прискорювач викидає їх у небо. У повідомленні SpinLaunch зазначається: останній політ продемонстрував, що використовувані компоненти супутників «сумісні з середовищем запуску компанії».

Корисне навантаження тестового запуску. Зображення: SpinLaunch

SpinLaunch розкрив мало конкретних подробиць про тестовий політ, хоча і сказав, що його траєкторія була аналогічна його попереднім випробуванням, які літали на висоті 9 150 м. Ще в травні компанія додала оптичне корисне навантаження в свою систему запуску, щоб записувати свої тестові польоти від першої особи. Зібрані дані будуть проаналізовані фахівцями компанії разом з партнерами учасниками випробувань.

Перші льотні випробування SpinLaunch відбулися в листопаді 2021 року, а всю систему компанія розробляє з 2015 року. Тестовий суборбітальний прискорювач, який використовується в цих випробуваннях – прототип діаметром 33 м для майбутньої повнорозмірної 100-метрової установки. Компанія планує завершити її створення до 2026 року.

Схема будови установки для орбітального запуску. Зображення: SpinLaunch

Круговий прискорювач приводиться в дію електроприводом, який використовує механічну руку для переміщення корисних вантажів по колу для досягнення неймовірно високих швидкостей. Потім вони випускають корисне навантаження через пускову трубу в космос.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments