Технології

У Великобританії визначили найнагальнішу проблему сучасності

Стійкість до антибіотиків була визнана головною проблемою нашого часу. Такий вердикт винесли засновники Премії Довготи (Longitude Prize). Ця премія стала відродженням тієї, що була вручена Джорджу Гаррісону (John Harrison) за винахід хронометра в 1714 році.

foto_cikavosti_26.06.2014-012_resized

Спочатку шість основних проблем були визначені організаторами премії: політ (як зменшити шкоду, що наноситься літаючими транспортними засобами навколишньому середовищі), харчування (яка інновація забезпечить харчуванням всіх жителів планети), антибіотики (як запобігти підвищенню резистентності до антибіотиків), параліч (як відновити рухові здібності пацієнтів), вода (як забезпечити жителям будь-якої точки планети доступ до безпечної прісної воді), деменція (як допомогти людям у похилому віці жити і зберігатидовше самостійність). Потім вони були виставлені на загальне голосування.

Читайте також: Стійкість до антибіотиків стала глобальною загрозою

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) попередила про настання пост-антибактеріальної епохи вже давно. Лікарі спостерігають негативну тенденцію: ключові препарати перестають працювати і люди починають вмирати від захворювань, які раніше були виліковними.

“Антибіотики і безліч інших препаратів, що застосовуються щоденно для лікування інфекцій, є основою, на якій тримається більша частина сучасної медицини, – говорить доктор Джерреми Фаррар (Jeremy Farrar) з фонду Wellcome Trust. – Тим не менш, швидке вироблення стійкості до ліків загрожує медичним успіхам в безлічі областей – від трансплантаційної хірургії до лікування раку. Дуже важливо сфокусувати наші колективні зусилля і досліджувати цю проблему – одну з найбільш значимих загроз для здоров’я наших сучасників”.

У війні між шкідливими мікроорганізмами і медициною мікроорганізми здобувають перемогу. Лікарсько-стійкий туберкульоз, гонорея та клебсієлезна інфекція поширюються по всьому світу.

Стійкість до антибіотиків не була б проблемою, якби постійно виникали нові антибіотики, але з 1980 року не було винайдено яких би то не було препаратів нового класу. Це означає, що людство рано чи пізно чекає страшне майбутнє – світ без антибіотиків.

ВООЗ попереджає, що багато загальних інфекції стануть невиліковними і, можливо, почнуть приводити до смерті. А так як після хірургічного втручання і лікування онкологічних захворювань імунітет істотно послаблюється, обидві процедури можуть стати більш смертоносними.

Читайте також: Антибіотики через 10 років стануть не потрібні

Саме тому комітет Премії Довготи визнав проблему гідної ґранту в розмірі 10 мільйонів фунтів стерлінгів. Призовий фонд фінансується Національним фондом підтримки науки, технологій та мистецтва у Великобританії (NESTA) і урядовою радою за стратегічними технологіями (Technology Strategy Board).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button