Відео

Лавове озеро вулкану Кілауеа на Гаваях (відео)

Геологічна служба США опублікувала відео лавового озера на вершині гавайського вулкану Кілауеа. Зйомка крупним планом показує потужне виверження у відмінній якості.

312a21f4bf3a8eb6c94a3ae2a914a0da

На відео можна побачити, як лава проривається через скоринку лавового озера і бризкає на стіни кратера. Повітряна зйомка демонструє, як лава світиться через тріщини злегка затверділої кори. Відеопродюсер Геологічної служби США Стівен Уесселс стоїть на краю кратера в респіраторі і касці, фотографуючи озеро з землі.

Кілауеа знаменитий інтенсивною історією вивержень. Більшість виверження Кілауеа були неексплозивними, але в 1924 році вулкан випльовував попіл і 10-тонні камені в небо і вбив людину. Кратер, розташований поруч з вершиною, яка називається Пуу-Го. Нещодавно потік лави, що вилився з Пуу-Го, досяг Тихого океану вперше за кілька років.

 

У 1983 році Пуу-Го вибухав фонтанами лави, які піднімалися на 457 метрів. Потік лави покрив понад 124 кв. кілометрів і зруйнував безліч будинків. У 2008 році, коли серія невеликих вивержень стрясла острів, кратер вершини Кілауеа відкрився, і з нього ринули лава і гірська порода, покривши 30 гектарів гори і пошкодивши майданчик для відвідувачів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button