Всесвіт

Лавові планети породили метеорити, які падають на Землю

Вчені запропонували нову модель для пояснення утворення більшості метеоритів, які потрапляють на Землю.

Хондри — це маленькі круглі утворення, затверділої розплавленої силікатної речовини. Такі «вкраплення» присутні в 90% метеоритах, які потрапляють на Землю. Самі по собі ці метеорити називаються хондритами. Попри те, що з усіх небесних тіл хондрити потрапляють на нашу планету частіше інших, їх походження все ще залишається загадкою.

Досі було висунуто безліч гіпотез про походження цих метеоритів. Проте практично кожна теорія має недоліки. Головна проблема пояснення формування хондритів, є те, що для їх утворення хондри повинні бути нагріті, а потім швидко охолоджені.

Нове дослідження запропонувало незвичайну і вкрай інтригуючу відповідь на це питання. Вчені створили спеціальну модель, яка змогла відтворити умови формування хондр, з каменями в лабораторній печі.

Kenichi Abe, Hokkaido University
Фрагмент хондрита, знайденого в Індії.

Спираючись на свої експерименти, вчені припустили, що на ранніх стадіях розвитку нашої зоряної системи Сонце було оточене тисячами планетезималей (кам’яні будівельні блоки планет), кожен розміром близько 16 кілометрів. На поверхнях деяких з них вирували океани лави з температурою понад 1 650 °C. Коли скелясті астероїди наближалися до цих об’єктів, вони на короткий час нагрівалися жаром лави. Це швидко розплавляло певні шматочки астероїдів, які потім охолоджувалися, утворюючи хондри.

Однак у цій теорії переконані не всі. Гарольд Конноллі, фахівець з астероїдів з Університету Роуена в Нью-Джерсі, вказав на те, що проблема цієї гіпотези полягає в тому, що приблизно 15 -20% хондр випробували кілька подій нагріву, а не одну.

«Вони не могли робити тільки один проліт. Це повинно було бути щось циклічне», — сказав він.

На жаль, тепер у вчених немає точного способу пояснити хондри. Однак перевірити цю гіпотезу, можливо, є шанс. Космічна місія Hayabusa2, яка спрямована на збір зразків з астероїда Рюгу, і OSIRIS-REx, яка працює з астероїдом Бенну, можуть пролити світло і дати певні докази нової теорії. Однак відбудеться це тільки в 2023 році.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button