Наука

Лямбда-штам COVID-19 має високу заразливість і може ховатися від імунітету

Виявлено здатність «лямбда» – варіанту COVID-19 ховатися від імунітету.

Лямбда-штам коронавірусу, що з’явився в Перу і представляє інтерес Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), більше заразний і більш стійкий до імунітету, ніж інші, зазначено в дослідженні.

У новій роботі група молекулярних біологів під керівництвом доцента Токійського університету Кея Сато спостерігала за тим, як штам «лямбда» та інших його варіації проникають в культури клітин. В результаті була розкрита важлива роль трьох ключових мутацій, які характерні для нового варіанту SARS-CoV-2.

“Нам вдалося показати, що мутації, характерні для цієї варіації SARS-CoV-2, захищають вірус від дії антитіл і роблять при цьому його більш заразним”, – говориться в дослідженні.

Штам заражав клітини так само швидко, як це роблять варіації індійського дельта-штаму, які вважаються сьогодні одними з найбільш заразних форм SARS-CoV-2.

Також лямдба-варіанти коронавірусу значно менш активно з’єднувалися з антитілами вакцинованих пацієнтів. В результаті з’ясувалося, що в середньому для нейтралізації перуанської варіації коронавірусу потрібно приблизно в 1,5 раза більше антитіл, ніж для боротьби з іншими його різновидами.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button