Наука

Вчені з’ясували, як великі динозаври висиджували свої яйця

Міжнародній команді вчених вдалося з’ясувати, як однотонним динозаврам вдавалося висиджувати свої яйця. Виявилося, що доісторичні рептилії будували гнізда особливим способом.

Ученые выяснили, как большие динозавры высиживали свои яйца

Повний текст наукової роботи викладено в спеціалізованому виданні Biology Letters. Згідно з опублікованими матеріалами, вчені провели масштабне дослідження 40 гнізд, знайдених на території сучасного Китаю. Вони належали овіраптозаврам з викривленою щелепою і невеликою кількістю зубів. У деяких особин знайдений кістяний гребінь на голові. Ці динозаври вважаються птахоподібними, вони жили на Землі понад 65 мільйонів років тому.

Маса цих рептилій не перевищувала 1 тонну, розмножувалися вони за допомогою кладки яєць. Шкаралупа могла витримати вагу до 500 кілограмів, тому його можна було легко розчавити. Вчені прийшли до висновку, що цей вид динозаврів пристосувався особливим чином будувати гнізда.

Один з авторів роботи Дарла Зеленіцкі з Канади розповіла, що яйця були складені по спіралі, таким чином звільняючи центр. Цей метод дозволяв не пошкодити шкаралупу і виростити нормальне потомство. Цікаво, що розміри гнізд овірапторозаврів коливаються від 35 см до 1,5 метра. Чим більший був динозавр, тим складніше він укладав свої яйця.

На сьогоднішній день вчені ще не можуть дати точну відповідь – навіщо динозаври висиджували яйця. Це могло робитися для того, щоб зігріти потомство або для захисту від хижаків.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments