Земля

Висадка дерев збільшить кількість дощів на 7,6% в рік

Дослідники з’ясували, що висадка дерев безпосередньо впливає на збільшення кількості дощів. Глибинні причини цього явища поки не зрозумілі.

Міжнародна команда вчених вирахувала, що посадка дерев для боротьби зі зміною клімату в Європі може також збільшити кількість опадів. Вони помітили, що перетворення сільськогосподарських земель в ліси збільшує кількість дощів в середньому на 7,6%.

Дослідники також встановили, що висадка дерев змінила характер опадів в районах, розташованих далеко від нових лісів. Автори вважають, що дощі можуть частково компенсувати посушливі умови, які все частіше виявляються через зміни клімату.

Висновки про збільшення кількості опадів частково засновані на спостереженнях за існуючими закономірностями. Але глибинні причини вченим невідомі – ймовірно, вони пов’язані з тим, як ліси взаємодіють з хмарним повітрям. Посадка дерев стала одним з основних напрямків боротьби зі зміною клімату у всьому світі. Прем’єр-міністр Борис Джонсон заявив, що Великобританія має намір до 2025 року щорічно висаджувати близько 30 млн нових дерев.

Автори використовували статистичну модель, засновану на спостереженнях, щоб оцінити, як зміни в лісовому покриві впливають на кількість опадів на континенті. Дослідники прийшли до висновку, що якщо кількість лісів збільшиться на 20% рівномірно по всій Європі, то це призведе до почастішання місцевих опадів, особливо в зимовий період, і в більшій мірі це позначиться на прибережних регіонах.

Але, крім місцевих опадів, посадка нових лісів впливає на вітрові території. Вчені виявили, що кількість опадів в цих районах збільшується, особливо в літні місяці. Взявши ці два явища разом, команда виявила, що влітку кількість опадів збільшилася на 7,6%.

«Згідно з нашими дослідженнями, лісопосадки приведуть до збільшення кількості опадів. Так що посадка дерев, ймовірно, буде корисна з точки зору адаптації до несприятливих наслідків зміни клімату », – зазначили вчені.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button