Земля

Молоді слони навчилися об’єднуватися в “банди”

Щоб вижити в умовах сучасного світу, молоді самці індійських слонів виробили нову форму поведінки і почали утворювати окремі групи.

Африканським і азіатським слонам загрожує вимирання. Однак ці велетні винятково розумні і соціальні, і під потужним тиском вони знаходять нові прийоми і способи адаптації.

Так, в Індії молоді самці, які в нормальних умовах живуть в складі змішаних сімей, стали відділятися і утворювати кочуючі групи одинаків. Зв’язуватися з такою «бандою» вельми небезпечно навіть для добре озброєних браконьєрів, і така поведінка підвищує шанси слонів на виживання. Недарма воно найчастіше проявляється у сільськогосподарських районах, особливо небезпечних для цих великих тварин.

У статті, опублікованій в журналі Scientific Reports, Нішант Шрінівасая (Nishant Srinivasaiah) і його співавтори пишуть, що для перевірки повідомлень про появу «слонячих банд» вони зібрали майже 1500 фотографій 250 слонів, що живуть у різних регіонах Індії. Знімки були зроблені в 2016-2017 роках і, дійсно, частково відобразили групи по троє-шестеро, які спільно проживають, молодих самців.

У лісистих, порівняно безпечних районах слони зберігають традиційний спосіб життя, і молодняк залишається в рідній сім’ї, поки не подорослішає остаточно і не стане могутніми одинаками. Проте в сільськогосподарських районах «підліткам» доводиться групуватися, щоб вижити.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button