Технології

Ліки і наркотики можна буде друкувати за допомогою 3D принтера

Коли професор Лі Кронін дізнався про винахід 3D принтера, у нього народилася блискуча ідея: чому б не перетворити подібний пристрій в універсальний генератор лікарських препаратів? «Я просто хотів прискорити процес виробництва нових препаратів» – зізнається Кронін.

Професор Кронін – 39 – річний лідер команди з 45 дослідників світового рівня Університету Глазго, яка, головним чином, займається складними молекулами. Але амбіції вчених простягаються набагато далі. Пару років тому, виступаючи на одній з конференцій, Кронін сформулював свою мету як створення «неорганічного життя», здатного до самостійного розмноження, і розповів про свої успіхи в пошуку «еволюційних алгоритмів» в інертних речовинах.

liky_za_dopomohoju_3d_pryntera_resized

Частина цих експериментів згодилося професору в розробці нового проекту: створення «скачуваної» хімії, яка дозволила б людям «роздруковувати» потрібні їм препарати в домашніх умовах.

«Ми вже навчилися створювати молекули, – пояснює Кронін. – Ми створили безліч гігантських молекул». Але тепер саме по собі створення складних молекул представляється Кроніну недостатнім. Він має намір знайти своїм науковим дослідженням таке застосування, яке кардинально змінило б наше життя. «Я б хотів, щоб завдяки нашій розробці ліки стали такими ж доступними, якою стала музика завдяки пристроям Apple».

«Змішування ідей породжує нові відкриття», – упевнений Кронін. Роздумуючи над тим, як пристосувати ідею 3D-друку до потреб хімії, він прийшов до висновку про можливість створення складної форми копіювання хімічних елементів – ідеї хімічного 3D-принтера, який можна було б програмувати на проведення хімічних реакцій в певній послідовності і отримувати, в результаті, потрібні молекули. Звичайно, це набагато складніше від звичайних офісних принтерів, для яких достатня http://www.pksspb.ru/, щоб вони і надалі продовжували свою роботу.

Після низки проб і помилок команда Кроніна навчилася використовувати звичайний герметик в якості матеріалу для створення «головки принтера» точно заданих розмірів, який з’єднується з трубками різної довжини та діаметру. Після того, як «мінілабораторія» затверділа, принтер ввів в неї «хімічні чорнила» , які породили ланцюг реакцій.

У ролі «чорнила» виступають прості реагенти, з яких утворюються складніші молекули. «Якщо ви хочете зробити цукор, то для початку вам знадобиться набір базових елементів. Створення складних молекул ми почали з невеликої кількості простих молекул». Кронін вказує, що до складу майже всіх препаратів входить вуглець, водень, кисень і такі легкодоступні речовини, як рослинні масла і парафін. Так що, маючи такий хімічний принтер і невеликий набір «чорнила» можна буде створити практично будь-яку органічну молекулу.

«Я не можу собі уявити , що гангстери раптом стануть роздруковувати наркотики за допомогою нашого пристрою » , говорить він. Професор не бачить у своєму принтері нічого , крім плюсів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button