Технології

Сенсорні екрани в автомобілях запропонували замінити управлінням жестами (фото+відео)

Тільки ми звикли до сенсорних екранів в автомобілі як на зміну тачскрін йде нова технологія управління функціями за допомогою жестів в повітрі.

У найближчому майбутньому тачскрін в інтер’єрах автомобіля можуть бути замінені системами на основі повітряних команд.

DS

Сенсорні екрани, які стали неодмінним атрибутом салонів сучасних автомобілів, в найближчі роки можуть стати застарілим рішенням. Замінити тачскрін повинна система повітряного тактильного зв’язку, над якою працює компанія Ultraleap, перші напрацювання якої продемонстрували на концепт-каре DS Aero Sport Lounge (на фото). Через місяці після прем’єри прототипу були розкриті деталі нової технології.

Розробка має на увазі повну відмову від фізичних кнопок і перемикачів, а також дисплеїв – вся необхідна інформація виводиться на проєкційний екран, який має функцію доповненої реальності. При цьому все управління системами автомобіля ведеться за допомогою жестів в повітрі. Причому люди отримують тактильний зворотний зв’язок.

Новинка від Ultraleap використовує фазовані масиви ультразвукових перетворювачів для створення точок тиску і тактильних відчуттів на руках користувача – комп’ютер, зчитуючи рух кисті й пальців рук, передбачаючи команди. Таке рішення працює точніше, ніж сенсорний екран, а крім того практично не відволікає увагу людей від дороги.

Підтвердження отриманих команд користувачі отримують у вигляді повітряних імпульсів. Їх формують ультразвукові динаміки, що створюють по команді комп’ютера імпульсами тиску, які можуть змінюватися в залежності від того, якою функцією користується людина в автомобілі.

Ultraleap

Про терміни впровадження нової технології тактильного повітряного зворотного зв’язку в серійних автомобілях ні компанія Ultraleap, ні концерн PSA Group, ставши першим автовиробником, який запровадив розробку в концептуальну машину, не повідомляють.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button