РізнеТехнології

Рослини в сфері нанотехнологій

Питання про користь рослин для людства не викликає сумнівів. Причому спектр їх «корисності» дуже широкий, від кисню, яким ми дихаємо, до біопалива для заправки машин. Тепер, завдяки вченим з Масачусетського технологічного інституту, можна додати ще пару пунктів.

nanotehnologii_roslyn_500

Рослини – унікальний приклад самовідновлення і виживання в жорстких умовах, а також автономного виробництва енергії і водорозподілення. Так що з точки зору технологічних досліджень та модифікацій, вони є дуже цікавим об’єктом для експериментів.

Спочатку вчені вдосконалили хлоропласти, які відповідають у рослинах за процес фотосинтезу. Вони підмінили їх вуглецевими нанотрубками. Завдяки цьому рослини стали поглинати більше світла – на 30 відсотків. Розширився і спектр поглинаючих світлових хвиль: від ультрафіолетового до ближнього інфрачервоного випромінювання. А це означає, що кількість біологічної енергії, необхідної для переробки неорганічних речовин, які забезпечують ріст рослини і їх життєдіяльність, також підвищилося.

Читайте також: Чи можуть біонічні рослини стати новим джерелом енергії?

На наступному етапі дослідники впровадили в рослини ще один вид нанотрубок, що дозволяє визначати забруднення атмосфери. Якщо листя з наночастинками всередині світиться в інфрачервоному випромінюванні, це означає, що повітря навколо чисте. Із збільшенням концентрації в атмосфері оксиду азоту, світіння припиняється.

Вчені припускають, що в майбутньому рослини будуть використовуватися в якості датчиків, якими можна вимірювати рівень хімікатів і пестицидів у ґрунті та повітрі. Так що рослини самі будуть боротися за чистоту навколишнього середовища – «порятунок потопаючих справа рук самих потопаючих».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button