Технології

Вчені збираються зробити паливо з риб’ячого корму

Морські водорості, вирощувані для годування риб, здається, можуть почати використовувати для створення біопалива та реактивного палива.

Відповідне дослідження опубліковане у виданні Energy & Fuels.

morskie_vodorosli

Дослідники на чолі з Ґрегом О’Нілом із Західного Вашингтонського університету і Крісом Редді з океанографічного інституту Вудс Хола використовували незвичайний клас хімічних речовин у складі водоростей для синтезу двох різних паливних продуктів.

[ads2] «Поки новинка поступається за вартістю існуючого ринкового продукту, але стратегія здається цікавою і перспективною для виробництва відновлюваного палива з морських водоростей», повідомив провідний автор дослідження О’Ніл.

Морські водорості містять жирні кислоти, які можуть бути перетворені в метилові естери жирних кислот, молекули біопалива. Для дослідження вчені використовували певні види водоростей Isochrysis, і зроблено це було з двох причин:

  • тому що виробники вже показали, що можуть виробляти цей вид у великих обсягах для годування риби;
  • тому що цей вид один з небагатьох на планеті, який виробляє жири – алкенони, які складаються з довгих ланцюжків 37-39 атомів вуглецю, що підкреслює їх потенціал як джерело палива.

Читайте також: Учені навчилися робити паливо з водоростей — відео

«Нафтопродукти усюди, і нам потрібно більше різної сировини, щоб створити їм альтернативу», завершив О’Ніл.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button