Поради

Лінія розливу: з чого складається і як працює

Ефективність лінії розливу, будь яких масштабів, напряму залежить від правильно підібраного обладнання. Також вагому роль грає компактне розташування усіх елементів, та грамотна організація трудового процесу. У цій статті ми розглянемо більш детально перший пункт, розберемось в структурі лінії розливу та її робочому механізмі.

Дискретний дозатор FlexN10SЗ чого складається типова лінія розливу

Типова лінія розливу переважно складається з 6 основних елементів, з’єднаних між собою конвеєрним механізмом:

  1. Обладнання для підготовки рідини.
  2. Купажний прилад.
  3. Прибор для видуву.
  4. Механізм закупорки.
  5. (або ваговий).
  6. Пристрій що наліплює етикетки.
  7. Обладнання для групового упакування.

Залежно від масштабів лінії і її цільового призначення, цей список може включати додаткове обладнання. Також деякі механізми можуть бути комбінованими.

Основні етапи робочого процесу лінії розливу

Перші етапи можуть відрізнитися, все залежить від того, який тип тари використовується. Якщо це ПЕТ-тара (пластикові пляшки), то застосовується пристрій для видуву. Якщо ж це полікарбонатні бутлі, то вони переважно відразу готові для наповнення.

Якщо тара недостатньо чиста, то на великих та середніх підприємствах її пропускають через спеціальне миюче обладнання. Після цього пляшка йде під дозатор, де вона заповняється до заданого рівня. Що стосується самих дозаторів, то вони бувають дискретними та ваговими. Дискретні підходять лише для наповнення тари неагресивними речовинами (наприклад мінеральною водою). Якщо ж мова йде про миючі засоби, та інші хімічні речовини, для них треба встановлювати вагові. Більш детальну інформацію про різні моделі дозаторів, а також консультацію від спеціалістів можна отримати на сайті .

Наступним етапом являється закупорка. Кришки в цей прилад переважно завантажуються вручну и обновляються за необхідністю. Після цього пляшки йдуть під етикувальну машину. Вона може бути як автоматичною, так і напівавтоматичною. На малих підприємствах переважно застосовуються другий варіант, бо обсяг продукції там набагато менші ніж на великих заводах. Для комплектування тари в паки також використовується спеціальне обладнання.

Висновки

Зараз зібрати свою лінію розливу може кожне підприємство, бо всі необхідні елементи без проблем можна придбати в інтернеті. Але для досягнення максимальної ефективності, краще звернутися до фахівця, який допоможе підібрати необхідне обладнання, а також проконтролює процес його установки та налаштування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button