Екологія

Ліси Амазонки в 2010-х викинули більше вуглецю, ніж поглинули

Міжнародна команда вчених заявила, що в останнє десятиліття ліси Амазонії викинули більше вуглецю, ніж поглинули. Однак це пов’язано з деградацією дерев, а не збезлісенням.

Image by blackend464 from Pixabay

Згідно з новим дослідженням, за останнє десятиліття тропічні ліси Амазонії вивільнили більше вуглецю, ніж поглинули. Вчені використовували супутниковий моніторинг для вимірювання накопичення вуглецю в період з 2010 по 2019 рік. Дослідження показало, що деградація (пошкодження, але не знищення частини лісу) привела до втрати в три рази більшої кількості вуглецю, ніж збезлісення.

Дослідницька група, що включає фахівців з Університету Оклахоми та Університету Ексетера, заявила, що великі площі тропічних лісів деградували або були знищені через діяльність людини й зміни клімату, що призвело до різкої втрати вуглецю.

Результати дослідження, опубліковані в журналі Nature Climate Change, також свідчать про значне зростання вирубки лісів у 2019 році – 3,9 млн гектарів в порівнянні з приблизно 1 млн в рік у 2017 і 2018 роках.

Професор Стівен Сітч з Ексетерського інституту глобальних систем зазначив: «Амазонія в цілому втратила частину своєї біомаси і, отже, вивільнила вуглець. Ми всі знаємо про важливість вирубки лісів Амазонії і вплив на глобальну зміну клімату. Однак наше дослідження показує, що викиди від супутніх процесів деградації лісів можуть бути ще більше ».

Деградація є широко поширена загроза майбутньої цілісності лісів і вимагає термінової уваги дослідників, додали вчені. Деградація пов’язана з збезлісенням, особливо в ослаблених частинах лісу, але вона також викликається вирубкою дерев і лісовими пожежами. Кліматичні явища, такі як посухи, ще більше збільшують загибель дерев.

Зміна уряду в Бразилії в 2019 році також привела до різкого зниження рівня охорони навколишнього середовища в країні. Вирубка 3,9 млн га лісу в цьому році на 30% більше, ніж в 2015 році, коли екстремальні посухи Ель-Ніньо привели до підвищеної загибелі дерев і лісових пожеж.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button