Екологія

“Людський” антибіотик допоможе врятувати корали від хвороб

Нове дослідження показало, як антибіотик, який використовується для лікування бактеріальних інфекцій у людей, здатний допомагати в лікуванні хвороб коралових колоній Montastraea cavernosa.

Через поширення інфекції в популяції коралові рифи гинуть все більш стрімко. Біологи показали, що врятувати їх може амоксицилін, але запобігти зараженню цей антибіотик не може.

Інфекційні хвороби як і раніше представляють серйозну загрозу життю коралових рифів. Наприклад, відносно недавній спалах, названа хворобою втрати тканини кам’янистих коралів, є інфекційним захворюванням, що передається через воду. Смертельне захворювання вражає щонайменше 20 видів кам’янистих коралів. Вперше виявлена у 2014 році в окрузі Майамі-Дейд, ця хвороба з того часу поширилася здебільшого до Флоридського рифу і здебільшого території Карибського басейну. У північній частині Флоридського рифу в деяких спільнотах коралів спостерігається втрата до 60% живої тканини.

Тепер біологи показали, що для лікування захворювань коралових рифів Montastraea cavernosa може допомогти амоксицилін у поєднанні з кількома іншими сполуками. Збереження колоній M. cavernosa має особливе значення через високу чисельність цих організмів і їх найважливішої ролі в побудові рифів в північній частині Флоридського узбережжя.

У дослідженні вчені аналізували вплив на функціонування коралових рифів суміші хлорованої епоксидної смоли, амоксициліну і спеціально розробленого “2B” на основі кремнію. Вчені порівнювали кілька груп коралів — контрольну, оброблену антибіотиком разом з “основою 2b” і епоксидною смолою, і оброблену чистою хлорованою епоксидною смолою.

Результати показали, що лікування «підставою 2b» разом з амоксициліном в 95% випадків успішно виліковувало корали від хвороби втрати тканини. Однак такий захід не запобігав розвитку нових хвороб. Обробка хлорованою епоксидною смолою ніяк не впливала на стан коралів і виявилася неефективною проти інфекції. Вчені планують і далі розробляти методи лікування організмів в коралових колоніях і сподіваються з’ясувати, як можна захистити кам’янисті корали від спалахів інфекції.

Стаття опублікована в журналі Scientific Reports.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button