Земля

У давньоєгипетському храмі знайшли тисячі муміфікованих баранячих голів (фото)

Більше 2 000 муміфікованих баранячих голів і величну споруду часів Старого Царства виявили археологи в храмі Рамсеса II в Абідосі. Про відкриття повідомляє у своїй соціальній мережі Міністерство у справах старожитностей Єгипту.

Археологічна місія з Нью-Йоркського університету провела розкопки на території храму Рамсеса II в Абідосі. Дослідники знайшли понад 2000 голів баранів і величезну будівлю епохи шостий династії фараонів (приблизно 2347 – 2216 роках до н.е.).

Знахідки охоплюють понад тисячу років історії стародавньої держави, відзначають представники Міністерства у справах старожитностей Єгипту. Найдавнішим з них понад 4 300 років. Крім муміфікованих голів баранів, археологи також виявили групу кіз, собак, корів, оленів і страуса. Знахідки були зроблені на території раніше невідомого складського приміщення, розташованого в північній частині храму.

Муміфіковані голови з Храму Рамсеса II. Фотографії: Ministry of Tourism and Antiquities

Дослідники вважають, що велика кількість знайдених тварин, особливо баранів пов’язано з релігійними ритуалами в період поклоніння баранів в Абідосі. Можливо, муміфіковані останки були залишені в храмі на честь Рамсеса II до тисячоліття після смерті фараона.

Руїни будівлі періоду шостої династії фараонів, знайдені в Абідосі. Фотографія: Ministry of Tourism and Antiquities

Друге відкриття місії пов’язано з виявленням стародавньої будівлі. Воно відрізняється унікальним архітектурним дизайном і величезними товстими стінами шириною близько п’яти метрів. Дослідники вважають, що подальше вивчення руїн цієї будівлі дозволить дізнатися більше про архітектурний вигляд міста в епоху стародавнього царства до того, як він був перебудований Рамсес II.

Паралельно археологи працюють над вивченням храму Рамсеса II. Їм вдалося частково відновити вигляд північної стіни, що оточує храм. Серед іншого їм вдалося знайти частини зруйнованих статуй, останки древніх дерев, одягу і шкіри. Дослідники продовжать вивчати історію цього древнього поселення.

Знахідки археологічної місії в Абідосі. Фотографія: Ministry of Tourism and Antiquities

Абідос — одне з найдавніших міст світу. Воно розташоване на березі Нілу в Верхньому Єгипті. Археологи вважають, що місто було засноване близько 6 тис. років тому і упродовж тривалого часу грало важливе значення в історії країни.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button