Екологія

Страшні наслідки глобального потепління для здоров’я людини

Глобальне потепління матиме драматичні наслідки для людини, її фізичного і психічного здоров’я, в тому числі — через погіршення якості їжі і зниження її поживності. Про це йдеться в новому звіті американського Агентства з охорони навколишнього середовища, присвяченому проблемі глобальної зміни клімату.

4a73c1e18e01fbcf1be085c5cf848838
В рамках експертної оцінки, проведеної фахівцями американської програми по дослідженню глобальних змін клімату, були визначені кілька питань, які становлять пряму загрозу для здоров’я жителів США та інших країн світу. Як зазначила адміністратор Агентства з охорони навколишнього середовища США Джина Маккарті, новий звіт відомства покликаний показати світові, що проблеми клімату «зовсім не обмежуються льодовиками і полярними ведмедями». «Це також проблеми здоров’я сім’ї і наших дітей», — підкреслила очільник відомства.

Зміна клімату ставить під загрозу наше здоров’я, впливаючи на продукти харчування, які ми споживаємо, на водні джерела, повітря, яким ми дихаємо, і ті погодні умови, в яких ми живемо. Це призведе до загострення певних проблем зі здоров’ям, які існують на сьогоднішній день, і приведе до виникнення нових.

У створенні звіту також брали участь експерти з Департаменту охорони здоров’я і соціального забезпечення США, Національного управління океанічних і атмосферних досліджень та ще п’яти інших федеральних агентств.

Хоча більша частина поданої у звіті інформації публікувалася раніше, об’єднавши наявні дані, експерти отримали загальну картину того, як зміна клімату позначиться практично на всіх аспектах повсякденного життя в найближчому майбутньому. У переважній більшості випадків мова йде про значне погіршення ситуації.

Що нас чекає

Автори звіту відзначають, що при глобальному потеплінні якість їжі буде погіршуватися, оскільки підвищення концентрацій вуглекислого газу в атмосфері різко знизить поживну цінність таких ключових для більшість країн світу культур, як пшениця і рис. Одночасно з цим, підвищення температури і інші погодні зміни можуть суттєво збільшити ризик поширення таких харчових інфекцій, як сальмонела і норовірус.

Фахівці, які підготували звіт, прогнозують, що до 2030 року сильна спека в літні місяці може призвести до того, що щорічне число передчасних смертей в США зросте на 11 тисяч порівняно з рівнем 1990 року. До 2100 року, на думку авторів документа, ця різниця може досягти вже 27 тисяч.

Глобальне потепління, за словами фахівців, також негативно позначиться на алергіках і астматиках, оскільки більш високі температури продовжують сезон пилкування, а забруднення повітря може ще більше погіршити ситуацію для цієї категорії людей.

Зміна клімату також провокує розширення ареола проживання москітів і кліщів, які є переносниками різних захворювань, а також збільшення періоду їх активності.

Фахівці також наголошують, що не можна виключати потенційні наслідки зміни клімату для психічного здоров’я людини. Такі драматичні події, як повені, пожежі та екстремальні погодні умови, в результаті яких тисячі людей втрачають своє майно, вимушено переїжджають на нове місце проживання, незмінно призводять до сильного стресу.

Що пропонують автори дослідження

Всі ці дані змусили Джину Маккарті разом з її колегами з інших відомств, які брали участь у складанні доповіді, звернутися до адміністрації Барака Обами із закликом вжити заходів щодо запобігання небезпечних наслідків зміни клімату.

Вони закликають адміністрацію президента США направити всі сили на дотримання Кліматичного плану, який, зокрема, передбачає введення нових нормативів щодо викидів парникових газів з електростанцій, а також до підписання міжнародної угоди про зміну клімату, досягнутої в Парижі в грудні минулого року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button