Технології

Літак на сонячних батареях відправився в кругосвітню подорож

Літак Solar Impulse 2, який живиться від сонячних елементів, піднявся в повітря в столиці Об’єднаних арабських еміратів Абу-Дабі і взяв курс на схід у бік Оману. Про це повідомила на своєму сайті британська мовна корпорація BBC. За своєю суттю, це абсолютно унікальний політ, так як він повинен стати першим в історії навколосвітніх подорожжю на літаку, що приводиться в дію за допомогою однієї тільки сонячної енергії. Політ триватиме приблизно п’ять місяців і зажадає від двох пілотів чимало терпіння і умінь.

2-09-03-2015-600-352

Пілотувати одномісний літак Solar Impulse 2 двоє пілотів будуть по черзі. Пілотами були обрані професійні льотчики зі Швейцарії Андре Боршберг і Бертран Пікар. Від них вимагається не тільки вміння тримати штурвал і дотримуватися встановленого курсу, але також навички в ремонті незвичайного літального засобу, а також уміння правильно виступити перед пресою під час численних зупинок для відпочинку.

«Я впевнений, що у нас дуже особливий аероплан, і він зуміє перенести нас через океани», – поділився перед зльотом пілот Андре Боршберг.

У 2013 році попередник цього літака Solar Impulse 1 поставив кілька світових рекордів, у тому числі зумів пролетіти через весь північноамериканський континент. Але інженерам цього здалося мало, і вони поставили перед собою мету побудувати такий же літак, але великих розмірів. Розмах крил Solar Impulse 2 становить 72 метри (навіть більше, ніж у Boeing 747), а його вага дорівнює всього лише 2,3 тонни. Саме мала вага літального апарату є ключем до успіху всієї місії.

[ads2] Корпус літака покривають 17000 сонячних елементів, а всередині нього заховані літій-іонні акумулятори, завдяки яким літак зможе залишатися в повітрі навіть в нічний час доби. Вага акумуляторів становить 633 кілограми, а літак здатний розвивати швидкість до 140 кілометрів на годину.

1-09-03-2015-600-345

Пілотам при цьому доведеться практично завжди обходитися без сну. Максимум, що вони собі можуть дозволити – це подрімати хвилин 20. Їх кабіна не дуже простора, і доведеться звикати до особистого простору об’ємом 3,8 кубічних метра (це як опинитися всередині телефонної будки).

Читайте також: Повернення дирижаблів (відео)

Пілоти ні на секунду не будуть залишатися без підтримки з поверхні землі. Центр управління польотом розташований в Монако, а слідом за літаком постійно буде слідувати команда досвідчених інженерів, озброєних мобільним ангаром і всім необхідним для проведення швидкого і якісного ремонту літального засобу.

Поки фахівці не можуть зійтися на єдиній думці: чи буде успішним кругосвітня подорож Solar Impulse 2 або ж вся місія виявиться повним провалом. Але один тільки факт, що знаходяться ентузіасти і сміливці, готові відправитися на настільки небезпечне і складне завдання, викликає величезну повагу до них. Побажаємо учасникам проекту успіхів і будемо ретельно стежити за тим, як стануть розвиватися події.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button