Технології

Новий пристрій витягує з повітря майже 6 літрів води на добу

Поки в одних частинах нашої планети ллє дощ, в інших води постійно не вистачає. Одне з рішень цієї проблеми – пристрої для конденсації вологи з повітря. Інженери з MIT розробили новий апарат для вилучення води з повітря, здатний забезпечити добові потреби кількох людей. Він показав високий ККД навіть у сухому повітрі – на 1 кг активного матеріалу він виробляє 5,8 літра питної води, при цьому може працювати цілодобово. Мінус – для роботи йому потрібна електроенергія.

Зазвичай апарати для вилучення вологи з повітря виготовляють із поглинаючих матеріалів, які збирають краплі води на поверхні. Для максимального збільшення корисної площі фахівці Массачусетського технологічного інституту поставили кілька вертикальних пластин у ряд, розділивши їх проміжком у 2 мм. Пластини зроблені з міді, вкритої з обох боків мідною піною, і укладені в оболонку з цеоліту, мінералу, що має високу здатність до поглинання води.

За годину пластини насичуються водою достатньою мірою, після чого мідні листи починають нагріватися (потрібне зовнішнє джерело енергії) і випаровувати вологу. Якщо цей цикл повторювати 24 рази на добу, то з сухого повітря з вологістю 30% можна отримати 1,3 літра питної води на літр адсорбуючого покриття. Якщо збільшити розмір апарату, то на кілограм матеріалу припаде 5,8 літрів питної води на добу – достатньо, щоб задовольнити потреби двох людей, пише New Atlas.

Цікаві варіанти водозбірників з’являються регулярно. Переваги цього – у високій продуктивності, а також у можливості безперервної роботи цілодобово, в той час як багато інших проєктів вбирають воду тільки протягом ночі.

До потенційних недоліків розробки можна віднести необхідність в електроенергії для нагрівання мідних пластин до температури 184 °C. Утім, автори проєкту стверджують, що апарат можна вбудувати в систему транспортного засобу або будівлі таким чином, щоб він отримував від неї енергію, яка відходить, або тепло.

Нещодавно на “Кікстартері” анонсували кухонний гаджет, здатний виробляти питну воду з повітря. Пристрій під назвою “The Next-Gen 3-in-1 Atmospheric Water Dispenser” (AWD) у 5-10 разів дешевше за конкурентів, що працюють за аналогічним принципом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button