Екологія

Всесвітній банк допоможе нігерійцям встановити 5 млн домашніх сонячних станцій

У Нігерії встановлять 5 млн домашніх сонячних електростанцій.

Міні-СЕС змонтують у рамках програми Solar Power Naija, яка реалізується Агентством з електрифікації сільських районів, передає ecotown.com.ua.

«25 мільйонів нігерійців будуть володіти 5 мільйонами сонячних установок, – заявив старший спеціальний помічник віцепрезидент зі ЗМІ та реклами Лаолу Аканде. – За домашню сонячну станцію нігерійці платитимуть по 10,5 доларів США на місяць протягом трьох років».

Встановлення СЕС розпочнеться у грудні. Федеральний уряд монтуватиме станції у важкодоступних, не охоплених централізованою електромережею, автономних громадах по всій країні.

“Важливим аспектом цієї схеми є можливість прямого володіння бенефіціарами за ціною від 5 доларів на тиждень до 10,5 доларів щомісяця залежно від потужностей протягом трьох років, – сказав Лаолу Аканде. – Така домовленість дозволяє до 25 мільйонам нігерійців володіти персональними сонячними системами у своїх будинках».

Ініціатива “п’ять мільйонів підключень” покликана прискорити доступ до електроенергії під керівництвом приватного сектора, яка буде полегшена недорогим кредитним механізмом Центрального банку Нігерії і реалізована Агентством з електрифікації сільських районів.

Світовий банк надасть грант для фінансування 20% роздрібної вартості сонячної системи.

Програма Solar Power Naija також передбачає збірку або виробництво компонентів автономних рішень на території Нігерії. “Враховуючи масштаби необхідних матеріалів, виробники/монтажники сонячного обладнання створюватимуть нові виробництва і забезпечуватимуть роботою місцеве населення, – зауважив Лаолу Аканде. – Очікується, що установка, обслуговування та збір платежів створять не менше 250 000 робочих місць».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button