Екологія

Вчені назвали представників флори і фауни, що є загрозою для Європи

Журнал Global Change Biology опублікував результати дослідження Британського центру екології, під час якого вчені виявили представників флори і фауни, які є головними загрозами для біосфери Європи.

Це чужорідні види, які нещодавно завезли в Західну Європу, але вони вже витісняють тварини і рослини, які тисячоліттями жили на цій землі. Повний перелік містить 66 видів, але вчені назвали найбільш небезпечних представників. Першу позицію зайняла китайська хижа риба Channa argus, яка швидко вбиває місцевих водних мешканців. На другому місці виявилася золота мідія Limnoperna fortunei з Південно-Східної Азії, яка може впливати на харчовий ланцюжок в прісних водах.

Далі йдуть агресивні раки Orconectes rusticus, які мешкають в Америці, і отруйний смугастий сом Plotosus lineatus. Несподіваною знахідкою стала зелена водорість Codium parvulum, природний ареал якої – Індійський океан. Шосте і сьоме місця зайняли Равлик onyx і чорна смугаста мідія. Вони здатні вижити в екстремальних умовах, тому повністю домінують на певних територіях. Завершують список білки-лисиці з Північної Америки, які можуть повністю витіснити західних сірих білок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments