Екологія

Експерти пояснили, чому післявоєнна відбудова України повинна бути “зеленою”

“Зелене” відновлення України слід розглядати як необхідність глибокої трансформації країни на шляху до “зеленої” та кліматично нейтральної економіки.

Image by Bela Geletneky from Pixabay

Про це заявила аналітикиня ресурсно-аналітичного центру “Суспільство і довкілля” Зоряна Козак під час міжнародної конференції щодо надання допомоги Україні, її відбудови та європейської перспективи у Кракові, Польща, повідомляє DiXi Group.

Захід, який проводив Європейський соціально-економічний комітетом (EESC), об’єднав близько 200 учасників, зокрема посадовців та представників неурядових організацій ЄС, Польщі та України.

Підхід до відновлення може бути амбітним та прагматичним. За словами Козак, амбітність полягає у визначенні “зеленого” розвитку як центрального елементу повоєнного відновлення. Прагматичний підхід повинен містити так звані “червоні лінії”, впровадження яких є життєво необхідним для сталого та “зеленого” відновлення України в майбутньому.

Президентка EESC Кріста Швенг зазначила, що відбудова України має призвести до розвитку міцнішого громадянського суспільства та нової економіки, заснованої на новітніх “зелених” і цифрових технологіях.

“Як EESC ми налаштовані на посилення співпраці та обміну з українськими громадськими організаціями”, – сказала вона.

Експертка проєкту “Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського “зеленого” курсу” Козак наголосила на важливості участі громадського сектору у повоєнній відбудові України.

“Громадянське суспільство – це той цементуючий елемент, який може згуртувати різних стейкхолдерів, відновити чи встановити зв’язки між ними, зокрема між державою, місцевим самоврядуванням, бізнесом і звичайними громадянами”, – сказала вона.

Козак також додала, що українські неурядові організації потребують програм з системної та негайної підтримки, адже громадянське суспільство також зазнало впливу та руйнування від війни.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button