Земля

Люди стали менше спати через зміни клімату

Високі температури “крадуть” у людини близько 44 годин сну на рік.

Image by pisauikan from Pixabay

Данські дослідники з Копенгагенського університету провели масштабне дослідження, в ході якого спостерігали за сном 47 тисяч дорослих людей з 68 країн. На кожного учасника експерименту надягали нічний браслет з моніторингом сну. В результаті у вчених вийшло близько 7 мільйонів записів сну.

Вивчивши отримані дані, фахівці з’ясували, що люди недосипають приблизно 11 ночей в році. Річ у тім, що в особливо теплі ночі людині набагато складніше заснути.

Проблема хвиль тепла не стільки в спопеляючих денних температурах, скільки в нічних. Організм людини чекає від ночі довгоочікуваної прохолоди. Доведено, що свіжість дозволяє швидше заснути і довше перебувати в стані сну. У духоті ж, навпаки, людина спить набагато гірше.

Так, згідно з дослідженням, в теплі ночі, коли температура піднімається вище 30°C, сон скорочується в середньому на 14 хвилин. Такими темпами вже до кінця століття тривалість сну людини скоротитися на 58 годин на рік.

Причиною стане потепління, що посилюється. За умови, що глобальні температури збільшаться на 1 °C, особливо сильно від нестачі сну постраждають люди старше 65 років, жителі нерозвинених країн і жінки (їх час сну стане на чверть коротше, ніж у чоловіків).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button