Земля

НАСА показало, як виглядає з космосу одна з найсильніших повеней за десятиліття (фото)

Долина річки майже плоска і проходить через жолоб, утворений континентальними льодовиками близько 10 000 років тому.

Долина Ред-Рівер (Червоної річки) в Міннесоті, Північній Дакоті і Манітобі зіткнулася з одним з найсильніших повеней за десятиліття. Сильна весняна хуртовина, багаторазові зливи і танення зимового льоду наповнило водою Північну Червону річку і її притоки, витіснивши їх з берегів на широку плоску заплаву. Повінь сталася через рік після того, як той же регіон пережив сильну посуху.

Зображення в штучних кольорах були отримані за допомогою приладів спектрорадіометра середнього дозволу (MODIS, Moderate Resolution Imaging Spectroradiometer) на супутниках НАСА Terra і Aqua. На першому зображенні показана затоплена долина, що спостерігається Terra 10 травня 2022 року.

10 травня 2022 р. надано: земна обсерваторія НАСА

Друге зображення Aqua отримала двома роками раніше, 11 травня 2020 року, в більш типових весняних умовах.

11 травня 2020 р. надано: земна обсерваторія НАСА

Зображення поєднують в собі короткохвильове інфрачервоне і видиме світло (канали MODIS 7-2-1), щоб краще відрізняти річкову воду від берегів.

Течія і топографія басейну Червоної річки незвичайні, що призводить до весняних паводків. Річка тече на північ від Дакоти і Міннесоти, через Манітобу, в бік затоки Гудзон. В результаті верхів’я річки на півдні зазвичай прогріваються, відтають і течуть весняними талими водами та дощами, коли русла на півночі ще замерзають або забиті льодом. Це може призвести до уповільнення течії річки або повернення в заплаву.

Долина річки також майже плоска і проходить через жолоб, утворений континентальними льодовиками близько 10 000 років тому. Перепад висот уздовж річки від Фарго, Північна Дакота, до кордону з Канадою становить приблизно 40 метрів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button