Земля

Виявлено джерело тепла під Антарктидою: лід тане зсередини

У 2018 році міжнародна команда вчених на чолі з британським антарктичним співтовариством (BAS) виявила, що в таненні льодовиків Антарктиди винне аж ніяк не глобальне потепління внаслідок згубної діяльності людини, а дещо ще.

Image by Arvid Olson from Pixabay

Дослідники з’ясували, що під Східною Антарктидою ховається якесь активне джерело геотермальної енергії, яке сприяє таненню льодовиків. Результати радіолокаційного зондування льоду завтовшки три кілометри показали, що лід плавиться знизу вгору, а тала вода стікає в підлідні озера. Цей процес може тривати протягом тисяч або навіть мільйонів років, і згодом він може зробити Антарктиду більш вразливою до наслідків глобального потепління.

Джерело тепла поки що залишається для вчених загадкою: на думку фахівців, найбільш ймовірними винуватцями танення льодовиків є радіоактивні породи і гарячі джерела з глибин земної кори, але для точного визначення причин цього таємничого явища потрібні додаткові дослідження. Провідний дослідник Британського антарктичного співтовариства Том Джордан зазначив, що ця несподівана знахідка змінює уявлення про Антарктиду як масив зі стародавніх і холодних порід.

Згідно з розрахунками NASA, з 1958 року товщина крижаного покриву Антарктиди зменшилася втричі, а площа багаторічного льоду скоротилася на два мільйони квадратних кілометрів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button