Земля

«Лоренцо» став найбільшим штормом в Європі за 20 років

«Лоренцо» названий найпотужнішим ураганом, який зайшов настільки далеко на схід в Північній Атлантиці. Його ураганні вітри охоплюють територію до 177 км від центру, а тропічні штормові вітри покривають територію понад 550 км, повідомляє Science Times.

Британські острови відчули сильні вітри, постраждавши від пошкодження ліній електропередач і сильних прибережних повеней, коли ураган «Лоренцо» досяг Британії. Як повідомлялося раніше, шторм обрушився на Ірландію як посттропічний циклон. Ірландська метеорологічна служба підрахувала, що якщо кількість опадів перевищить 50 мм, в деяких районах заходу і півночі країни відбудеться повінь.

Метеорологічна служба Британських островів оголосила помаранчевий рівень погодної небезпеки напередодні шторму.

Урагани такого масштабу дуже рідкісні, особливо на півночі і сході в Атлантичному басейні. «Лоренцо» спричинив високі хвилі в Північній Атлантиці, які дійшли до східного узбережжя Сполучених Штатів, відчувалися на Багамах і навіть в деяких частинах Західної Європи.

Ураган пронісся уздовж західного краю Азорських островів, поваливши сотні дерев і знеструмивши тисячі будинків на найбільш постраждалому острові Флорес. Згідно з прогнозами метеорологічної служби Португалії, хвилі «Лоренцо» можуть доходити до 25 м.

З-за вигідного географічного положення Європи її берегів рідко досягають урагани. Сильні шторми зазвичай утворюються біля узбережжя Західної Африки. Теплі води і висока вологість поблизу екватора створюють воронки обертового повітря, це явище швидко переходить в шторм. Чим тепліше вологе повітря, яке вбирає в себе система, тим сильнішим стає шторм. Так тропічні шторми переростають в урагани, перетинаючи Атлантику.

Залишки приблизно 30 штормів досягали берегів Європи, до того часу вони втрачали ураганну силу. «Лоренцо» став винятком з багаторічного досвіду Європи щодо ураганів. Жителі Європи були проінформовані про те, що хвилі, створені «Лоренцо», пройдуть через Північноатлантичний басейн. Наслідки «Лоренцо» також позначилися на східній стороні Сполучених Штатів, провінцій в Канаді і на Багамах.

Кнопка «Наверх»
Закрыть