Земля

Які вулкани найбільш небезпечні в 2018 році

2017 рік був багатий на виверження вулканів: окрім постійно діючих, прокинулися і “мовчазні” вулкани. У 2018 році до старих імен додадуться нові.

Одне з найбільших вивержень продемонстрував Агунг на індонезійському острові Балі. Притому за тисячоліття свого існування 3142-метровий вулкан вивергався лише 4 рази. Навпаки, гавайський Кілауеа, що пробудився в 1983 році, не припиняє свою активність до теперішнього часу.

Вулканологи не сумніваються, що його рекордно довге виверження не закінчиться і в 2018 році. Крім того, про себе нагадають інші вулкани.

  • Сіммое, Японія

Один з 20 конусів вулкана Кірісіма-яма в японській префектурі Міядзакі, 1421-метровий Сіммое, який після 6-річного сну прокинувся восени 2017 року. Рівень небезпеки залишається підвищеним і зараз, що означає продовження активності в наступному році.

  • Мерапі, Індонезія

Розташований на острові Ява вулкан Мерапі — найактивніший в Індонезії. Його назва перекладається як «гора вогню». У 1930 році при його виверження загинуло близько 1300 осіб, у 2010 році понад 350 000 жителів найближчих населених пунктів було евакуйовано, але 35 життів вулкан все одно забрав. Явних ознак початку вулканічної діяльності Мерапі з тих пір не подає, але фахівці не виключають його швидке пробудження.

  • Ерайвайекюдль, Ісландія

Навпаки, ісландський Ерайвайекюдль  за всю свою історію вивергався лише два рази: у 1362 і 1727-1728 рр. В обох випадках наслідком ставали катастрофічні повені, оскільки вулканічна діяльність звільняла воду з підлідних озер. Третє пробудження зафіксовано в серпні 2017 року, а в листопаді було відзначено початок танення льодів поблизу кратера. Авіаційний код небезпеки був піднятий з «зеленого» (вулкан знаходиться в нормальному стані) до «жовтого (ознаки підвищення активності).

  • Вільярріка, Чилі

Входить в число найактивніших вулканів Південної Америки Вільярріка (Villarrica) за минулі чотири століття вивергався кілька десятків разів. Максимальна перерва його затишшя не перевищує 30 років. Нова фаза активності, зафіксована в 2015 році, триває досі. Зовсім недавно вулкан викинув стовпи диму і фонтани лави на висоту 150 метрів.

Крім того, в списку вулканів, які продовжать свої виверження в 2018 році — мексиканський Попокатепетль. Тільки за три дні в листопаді було зафіксовано понад 200 випадків випарів пара і три викиду вулканічного речовини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button