Земля

Людей прогодують жуки і черв’яки

Сьогодні гурмани у всьому світі за обидві щоки наминали сирого тунця. Роберт Натан Аллен (Robert Nathan Allen), глава некомерційної організації Austin, упевнений, що слідом за суші на тарілки споживачів проб’ються цвіркуни і черв’яки.

e6010be6986adde5fc54d7c8aad55f5a

Зростаючий дефіцит продовольства і гуманне ставлення до тварин — хороші передумови для поширення ентомофагії (споживання комах). Очікується, що нові гастрономічні тенденції охоплять не тільки розвиваючі, але і західні країни. Аллен впевнений, що незабаром млинці з цвіркунячого борошна і фалафель з борошняних черв’яків стануть такими ж популярними стравами, як суші.

«Суші знадобилося 30-40 років, щоб перетворитися в повсякденність», — зазначає Аллен.

Разом з 150 іншими ентузіастами ентомофагії він вирушив до Університету Уейна (Детройт), щоб в рамках тематичної конференції обговорити перспективи нової індустрії. Головне завдання виробників на даному етапі — подолати «фактор тьху». Так учасники форуму називають почуття, яке споживачі з цивілізованих країн відчувають, вбачаючи в своїй тарілці комах.

Згідно з доповіддю ООН 2013 року, сьогодні близько двох мільярдів людей регулярно вживають в їжу комах — від мурах і личинок в Африці до смаженої сарани в Тайланді.

Їстівні жуки поступово завойовують популярність на нішевих ринках. До комах придивляються прихильники безглютенових дієт і захисники навколишнього середовища. Останнім імпонує той факт, що виробництво харчових комах не вимагає великих ділянок землі, значної кількості води та корму, а також не супроводжується виробленням парникових газів і аміаку. Жуки і черв’яки містять більше білка, ніж соя і навіть деякі види м’яса тварин.

За словами Аллена, для харчових виробництв слід використовувати тільки спеціально вирощених комах, що усуне ризик заражень. Всі приготовані таким способом продукти необхідно особливим чином маркувати і попереджати споживача про можливі алергічні реакції.

Незважаючи на очевидні зрушення останнього часу, галузь все ще залишається в зародковому стані. П’ять років тому існувало лише кілька ферм з розведення харчових комах, і сьогодні їх кількість майже не змінилася. Аллен вважає, що приплив інвестицій в галузь стримується через нормативно-юридичну невизначеність.

За підсумками конференції виробники продовольства з комах сформували промислову групу, яка буде відстоювати інтереси галузі та домагатися створення чітких законодавчих норм, що регулюють нову індустрію.

«Споживачі хочуть чогось новенького. Вони ще не знають, що нове — це ми», — сказав Аллен учасникам конференції.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button