Земля

Ссавці загрозливими темпами вимирають

Вчені прорахували, що при найкращому варіанті вимерлі за наступні 50 років види еволюція може відновити тільки через 3-5 мільйонів років. В останні роки вимирання прискорилося через природні кризи, які викликані діяльністю людини і по силі дорівнюють льодовиковим періодам. Стаття з результатами дослідження опублікована в Proceedings of the National Academy of Sciences.

Команда дослідників з Орхуського університету (Данія) і Гетеборзького університету (Швеція) з’ясувала, що навіть якщо люди намагатимуться зупинити вимирання, через найближчі 50 років, коли багато видів ссавців зникнуть, природі буде потрібно 3-5 мільйонів років, щоб відновити сьогоднішнє біорізноманіття.

За допомогою потужних комп’ютерів і великих баз даних про існуючі і вимерлі ссавці вчені прорахували найкращий варіант розвитку майбутнього: що буде, якщо люди перестануть нищити тварин і середовище їх проживання і максимально знизять можливість вимирання. Навіть тоді знадобиться 3-5 мільйонів років на відновлення тих гілок дерева еволюції, які відімруть в найближчі 50 років. А на відродження гігантських тварин, що жили в часи льодовикових періодів, піде більше п’яти мільйонів років. Деякі вимерлі види, наприклад, шаблезубі тигри, не відродяться ніколи, тому що належали до тупикової еволюційної гілки.

Методи та дані, використані в дослідженні, допоможуть виявляти ті види, які знаходяться в найбільшій небезпеці, щоб прийняти заходи по їх збереженню. Так, було з’ясовано, що зараз під загрозою насамперед охоронювані великі ссавці, такі як чорний носоріг (Diceros bicornis) і азіатський слон (Elephas maximus).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments