Земля

Знайдена відсутня деталь Антикітерського механізму

Археологи в Егейському морі виявили відсутню частину антикітерського механізму — можливо, першого комп’ютера на землі. Свою назву артефакт отримав на честь грецького острова, поруч з яким був знайдений.

Механізм датується приблизно 200-100 роками до н. е. тобто йому, за підрахунками археологів, близько 2200 років. Колись пристрій складався з десятків бронзових шестерень, поміщених в дерев’яний корпус. За рівнем складності антикітерський механізм відповідає пристроям Нового часу.

Відсутньою деталлю, знайденою в Егейському морі, став бронзовий диск з отворами для штирів і чотирма «ручками». На артефакті зображений бик.

Антикітерський механізм був знайдений в 1901 році на борту затонулого грецького судна. Але зрозуміти призначення пристрою і розшифрувати нанесені на нього символи вченим вдалося тільки у 2016 році.

Швидше за все, механізм використовувався для розрахунку руху небесних тіл і дозволяв дізнатися дату 42 астрономічних подій. Крім того, в ньому були закладені функції передбачення, зокрема, визначався колір і розмір сонячного затемнення, а з нього і сила вітрів на море.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button