Земля

Вчені: Відродження мамонтів допоможе зупинити викиди в Арктиці

Група генетиків з Гарвардського університету сподівається клонувати клітини слонів, які містять невелику частину синтезованої ДНК мамонта. Воскресіння останніх дозволить зупинити викиди в Арктиці.

Ученые: Воскрешение мамонтов поможет остановить выбросы в Арктике

Автори роботи вважають, що повторне введення таких мамонтоподібних істот в арктичні тундри могло б допомогти зупинити викиди парникових газів з землі і скоротити майбутні викиди при підвищенні температури через зміни клімату. Дослідження в даному напрямку тривали протягом майже 20 років. Арктичні території вкриті ділянками землі, відомими як вічна мерзлота, які були заморожені з часів плейстоцену.

Вічна мерзлота містить величезну кількість вуглецю з мертвого рослинного життя, яке замкнене надзвичайно холодними температурами. Кількість вуглецю там приблизно вдвічі більше, ніж в даний час в атмосфері. Якщо вони починають відтавати, мікроби зруйнують ґрунтовий матеріал, щоб виділяти вуглекислий газ і метан в атмосферу. В результаті вічна мерзлота і пов’язані з нею вугільні басейни вчені порівняли зі «сплячими гігантами» в кліматичній системі. Якщо вони прокинуться, то в результаті викидів парникових газів буде підвищуватися глобальна температура, притому навіть сильніше, ніж прогнозується в даний час, що призведе до ще більшого глобальної зміни клімату.

Мамонти та інші великі травоїдні тварини плейстоцену постійно топтали мохи і чагарники, викорчовуючи дерева і змінюючи пейзаж. Таким чином, вони ненавмисно діяли як природні геоінженери, підтримуючи високопродуктивні степові ландшафти, повні трав і дерев.

Приведення мамонтоподібних істот назад у тундру теоретично може допомогти відтворити степову екосистему. Оскільки трава поглинає менше сонячного світла, ніж дерева, це може призвести до того, що земля поглине менше тепла і, в свою чергу, утримає вугільні басейни та їх парникові гази під льодом довше. Велика кількість тварин також розтопила б сніговий покрив, не дозволяючи йому діяти як ізоляція для землі і допомагаючи вічній мерзлоті відчувати наслідки гіркою арктичної зими.

Кнопка «Наверх»