Технології

Новий бетон самовідновлюється за 24 години, споживаючи вуглекислий газ (відео)

Американські дослідники з Вустерського політехнічного інституту (WPI) використовували фермент, що міститься в червоних кров’яних тільцях, для створення самовідновлювального бетону.

Крихітні тріщини, які утворюються в бетоні, можуть не створювати безпосередньої проблеми для структурної цілісності конструкції. Але в міру того, як вода проникає в розриви, міцність конструкції знижується в рази. Ідея самовідновлювального бетону полягає в тому, щоб втрутитися в цей процес, поки тріщини ще крихітні. Нова технологія запечатує матеріал, щоб запобігти не тільки катастрофічному обваленню, але і дорогому обслуговуванню або повну заміну бетонних конструкцій.

Для вирішення проблеми вчені надихнулися роботою людського тіла; а саме роботою ферменту в червоних кров’яних тільцях під назвою карбоангідраза. Він здатний швидко переносити CO2 з клітин в кровотік.

Команда додала фермент в бетонний порошок перед змішуванням і заливкою матеріалу. Експеримент показав – коли в бетоні утворюється невелика тріщина, карбоангідраза взаємодіє з CO2 в повітрі. В результаті утворюються кристали карбонату кальцію, які імітують характеристики бетону і швидко заповнюють тріщину в конструкції.

В ході випробувань вчені продемонстрували, що їх легований бетон відновлює тріщини міліметрового розміру за 24 години.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button