Людина

Людина стала більше довіряти комп’ютерам, ніж іншим людям

Вчені помітили, що люди все частіше покладаються на поради алгоритмів, а не оточуючих, приймаючи прості повсякденні рішення. З плином часу довіру до комп’ютерів посилюється, оскільки ми починаємо вважати звичайні завдання занадто складними для людини.

 

Modern Computers in the Office
Фото від pixelshot

Дослідники з Університету Джорджії з’ясували, що люди готові довіряти комп’ютерам більше, ніж іншим людям. Особливо якщо мова заходить про занадто складні та об’ємні завдання. Подробиці команда опублікувала в журналі Nature Scientific Reports.

Для роботи вчені попросили півтори тисячі добровольців підрахувати число людей на фотографії. А також запропонували їм порівняти фрази, сказані людьми та згенеровані алгоритмом. У міру того як число людей на фотографії росло, рахувати ставало все важче. Випробовувані з більшою ймовірністю починали слідувати припущенням, згенеровані алгоритмом, а не рахували самостійно.

Також вони більш скептично ставилися до підрахунків інших респондентів. Учасники частіше ігнорували помилки, зроблені ШІ, але помічали неточності інших добровольців. Така поведінка зберігалася незалежно від того, наскільки точними були люди, які брали участь в експерименті. «Алгоритми здатні виконувати величезну кількість завдань. І їх перелік зростає з кожним днем, — зазначив Ерік Богерт, співавтор роботи. – Схоже, ми схильні покладатися на них у міру ускладнення завдання, і це сильніше, ніж надія на інших людей».

Вибір завдання для експерименту не був випадковим. Автори пояснили, що підрахунок людей на фотографії — завдання, яке стає складнішим зі збільшенням числа об’єктів. Крім того, комп’ютер здатний впоратися з ним без деякої «упередженості», яка може виникнути, наприклад при оцінці платоспроможності клієнтів банку. Також, на думку вчених, алгоритми розпізнавання осіб вивчені досить добре, щоб виключити серйозні помилки.

Ця робота була частиною більш масштабної програми з вивчення співпраці людини та машини. «Кінцева мета в тому, щоб порівняти групи людей і машин, що приймають рішення, і оцінити поведінку людини, а в підсумку знайти спосіб, як більше довіряти один одному», – розповів Аарон Шектер, співавтор статті. Зараз команда вивчає, як люди ставляться до рекомендацій алгоритмів при винесенні творчих і моральних суджень, таких як написання текстів і встановлення застави ув’язнених.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button