Людина

Шість секунд тренування допомагають покращити стан здоров’я

Вчені з Університету Абертей, що в Шотландії, провели дослідження з залученням 12 учасників пенсійного віку. Пенсіонерам необхідно було протягом 6 секунд виконувати фізичні вправи. Дослідження привели вчених до цікавих висновків.

f0464e83d8839f53eaf155fa48123865

Виявляється, навіть нетривалі фізичні навантаження допомагають знизити показники артеріального тиску і сприяють поліпшенню здоров’я. Фахівці впевнені, що отримані результати допоможуть скоротити довгострокове лікування літніх пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями.

У рамках дослідження, яке тривало протягом шести тижнів, учасники два рази на тиждень займалися спортом в лабораторії на велотренажері. Через кілька секунд, учасникам необхідно було припинити тренування і почекати відновлення серцевого ритму. Після відновлення нормального серцебиття пенсіонери продовжували тренування. У підсумку, час тренування досягало однієї хвилини.

Читайте також: 

Обстеження учасників показало, що їх артеріальний тиск знизився на 9%, а м’язи стали краще збагачуватися киснем. Учасники відзначили, що деякі повсякденні рухи типу встати-сісти на стілець або прогулятися з собакою стали для них легшими.

Один з дослідників зазначив: «Безліч хвороб пов’язано з сидячим способом життя, наприклад, серцево-судинні захворювання, діабет. Якщо люди будуть залишатися активними, то ризик знизиться». Важливо відзначити, що важливо займатися саме нетривалими, але інтенсивними навантаженнями, до яких набагато простіше пристосуватися. Як вдалося встановити дослідникам, тривалі навантаження завдають більшої шкоди серцю.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»