Всесвіт

Людство чекає війна за космічні ресурси

Звучить як наукова фантастика: перевезти всю важку промисловість в космос. Ще десять років тому ця ідея здалася б божевільною, але сьогодні здається дуже навіть розумною. Мільярдери і сильні світу цього запропонували збирати ресурси на інших планетах і астероїдах замість того, щоб збирати їх залишки й крихти на Землі. В одній тільки Сонячній системі ресурсів в мільярд разів більше, ніж на Землі. Це може бути важливим для виживання всього людства. Але є кілька але.

«Сонячна система може підтримувати в мільярд разів велику промисловість, ніж у нас на Землі», говорить планетолог Філ Метцгер з Університету Центральної Флориди. «Коли цивілізація розростається за межі того, що може витримати планета, цивілізація може творити незбагненні для нас речі».

По мірі того, як люди викачують із Землі ресурси, збільшується населення, зменшуються кількість вільної землі, погіршується клімат — і кожному від чого доводиться відмовлятися. У всякому разі, саме ця ідея лежить в основі нової хвилі освоєння ближнього космосу. А тепер розберімося, що це за хвиля.

Корпорація Planetary Resources залучила величезні гроші — десятки мільйонів доларів фінансування, щоб розробляти технології для видобутку корисних ресурсів на астероїдах. Проте трохи не розрахувала з силами, і поки її перша місія на астероїд відклалася на невизначений термін. Але будьте впевнені: прийде час і вона відбудеться.

Один з найбагатших людей світу, творець Blue Origin і Amazon Джефф Безос, також робить ставку на космічні ресурси.

«Причина, по якій ми повинні відправитися в космос, на мій погляд, полягає в порятунку Землі», заявив Безос минулого місяця. «Довгострокова і дуже фундаментальна проблема полягає в тому, що у нас закінчиться енергія на Землі. Це проста арифметика. Це відбудеться».

Навіть національне американське космічне агентство NASA нещодавно вирішило інвестувати мільйони доларів в технології, які могли б допомогти в дослідженні місячних кратерів і розробці астероїдів. І не тільки фізичні ресурси вирішать проблеми нашої перевантаженої планети. Сонячні електростанції в космосі можуть забезпечити нас майже безмежною енергією — і Китай вже приступив до їх створення.

Щоб перевезти земне виробництво в космос, мільярдерам Землі доведеться дуже багато чого зробити. Вчені тільки приступили до вивчення такої можливості — ще десять років тому ніхто всерйоз не замислювався над цим. Всього п’ять років тому компанія Made In Space першою надрукувала 3D-об’єкт в невагомості.

Саме цієї компанії в 2018 році NASA запропонувало розробити систему для виробництва деталей з металів аерокосмічного класу — титану та алюмінію. Тобто, міцних і легких металів, які використовуються для виробництва ракет і літаків.

Все це, однак, ще далеко від майбутнього, в якому освоєна Сонячна система допоможе людству збільшити масштаби земної економіки в мільярд разів. Ми ще навіть не визначилися, яка з країн отримає право називати ці ресурси своїми. Чи зможуть вони домовитися? Можливо, нас чекає війна за космічні ресурси. Зміна клімату і швидке виснаження ресурсів змушують нас дивитися за межі нашої рідної планети. Сподіваюся, ми встигнемо, поки не стало надто пізно.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button