Екологія

Людство – головна причина вуглецевих викидів

Одним з аргументів скептиків теорії глобального потепління є теза про те, що глобальне потепління відбувається в силу природних причин, що є природним процесом, і господарська діяльність людства не є причиною порушення вуглецевого балансу.

Результати дослідження, виконаного фахівцями Геологічної служби США, переконливо спростовують цю тезу.

Згідно з новими оцінками про викопний вуглець, 99,8% його сполук знаходяться в товщі земної кори. За результатами 10-річного збору польових даних, лабораторних експериментів і комп’ютерного моделювання походження вуглецю Землі, його циркуляції в земній системі і екстремальних явищ, які можуть порушити баланс вуглецю Землі, встановлено, що на Землі міститься 1,85 млрд гігатонн вуглецю. Понад 90% вуглецю, який існує над корою, знаходиться в глибокому океані і морських відкладах. Атмосфера містить лише 1,4% всього поверхневого вуглецю, в основному у формі вуглекислого газу.

Стійкий збалансований вуглецевий цикл, сформований на нашій планеті в останні 500 млн. років, передбачає природне повернення вуглецевих сполук в океан і морські відкладення. Дослідження показують, що виділення вуглецю в атмосферу в результаті антропогенної діяльності у 40-100 разів більше, ніж в результаті природних процесів, включаючи такі, як геологічні процеси, зіткнення з космічними об’єктами та інші.

Саме людство своєю діяльністю вносить найбільший внесок у вуглецевий дисбаланс планети, роблять висновок фахівці.

Кнопка «Наверх»
Закрыть