Екологія

Обміління Великого Солоного озера в Юті призводить до токсичних бур (фото)

На дні озера високий вміст миш’яку. У міру того, як воно оголюється і висихає, в Юті частішають токсичні пилові бурі.

У порівнянні з 1987 роком обсяг води у Великому солоному озері в Юті скоротився на 75%, а площа поверхні — в два рази, оголивши більше 2000 квадратних кілометрів дна.

Два десятиліття посухи ставлять під загрозу як здоров’я жителів Солт-Лейк-Сіті і економіку регіону, так і сформовані навколо озера екосистеми. Роками вода, яка мала поповнювати озеро використовувалася для потреб населення, промисловості та сільського господарства. Згодом забір води тільки збільшувався. Інша причина обміління озера – це зміна клімату. Через підвищення температури, сніг, що випадає в горах, випаровується замість того, щоб наповнювати водою річки, що впадають в озеро.

Щорічно озеро служить “зупинкою” для 10 мільйонів мігруючих птахів 330 видів. Падіння рівня води призводить до вимирання місцевих мушок і солоноводних креветок, які складають значну частину кормової бази цих птахів. Вилов креветок також є значною статтею доходів для міста.

Інші види промисловості, пов’язані з озером, також переживають спад – наприклад, видобуток магнію та інших мінералів. Страждає і туризм: насамперед гірськолижні курорти над великим солоним озером.

Але найгірше, що оголення дна призводить до сильного забруднення повітря і навіть отруйних піщаних бур. Річ у тім, що на дні озера високий вміст миш’яку, сірки і кальцію. Коли волога випаровується, все це перетворюється на пил, який несе на місто.

Для 1,25 млн населення міської агломерації Солт-Лейк-Сіті це означає підвищення ризику ракових захворювань, серцево-судинних захворювань, діабету і вад розвитку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button