Людина

Люди мають схожий з собаками рівень гормонів

На думку науковців, між домашніми тваринами і людьми існує тісний взаємозв’язок.

3fc008376abdf7d273c51a61b0e46703

Нещодавно провідним дослідникам вдалося довести, що собаки мають схожий з людиною рівень гормонів. На думку авторів проектів, беручи участь у конкурсних змаганнях для тварин, підвищення кількості гормону стресу фіксується, як у кінологів, так і у їх вихованців. Крім того, вчені встановили, що збільшення кортизолу виражалося сильніше в тих командах, де тренером виступав представник сильної статі.

Під час здійснення випробувань медики задіяли 58 кінологів, а також їх собак. Експерти з університету штату Небраска, розташованого в Омасі, запросили 14 чоловіків та 44 жінки. Повідомляється, що середній вік респондентів склав 52 роки. В ході реалізації дослідів фахівці здійснили забір зразків слини добровольців до і після проведення випробувань.

З’ясувалося, що рівень кортизолу у представників сильної статі і їх тварин був значно вище після того, як були підведені підсумки конкурсу. Дослідники впевнені, що голос, запахи і поведінкові сигнали служать джерелом для передачі фізіологічного стану між собаками і людьми.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»