Всесвіт

Людство повинно стати мульти-планетарною расою

Технологія, яка дозволить нам досягти найближчих планет, вже знаходиться в наших руках, і одна людина вважає, що ми повинні колонізувати інші світи для нашого довгострокового виживання. Ця людина – колишній астронавт Джеф Хоффман.

liudstvo_kosmos

Хоффман – один з приблизно п’ятисот чоловік, яким довелося пережити досвід унікального погляду на Землю – з її орбіти. Уявіть собі: перебуваючи в космосі, ви можете витягнути свою руку і повністю закрити нашу планету – таким чином, що всі наші знання, все наше людство, кожна людина, яка коли-небудь жила на Землі, просто зникнуть. Це дуже добре показує, наскільки ми вразливі. Саме тому, на думку Хоффмана, для довгострокового виживання нашого виду ми повинні стати мульти-планетарною расою. І в цьому світлі колонізація, наприклад, Марса є, по суті, етичним імперативом.

Слід зрозуміти, що космос аж ніяк недалекий від нас. Якщо ви знаходитесь в Лондоні, то космос – буквально – ближче до вас, ніж Париж. Зрозуміло, щоб потрапити туди, вам необхідно витратити набагато більше енергії, ніж на подорож через Ла-Манш. Але цей процес зовсім необов’язково повинен бути якимось виключно дорогим – і ми вже можемо бачити це на прикладі швидко розвиваючого сектора комерційних космічних перельотів.

Технологія, яка дозволить нам досягти найближчих планет, вже знаходиться в наших руках, і одна людина вважає, що ми повинні колонізувати інші світи для нашого довгострокового виживання.

Читайте також: Експерт: колонізація Марса вигідна для бізнесу

Давайте уявимо, що ми хочемо заснувати довготривале поселення на Місяці або Марсі – що нам для цього потрібно? Якщо поселення повинно бути самодостатнім – нам необхідно навчитися жити на тому, що дає нам земля. Але що це означає? Якщо ви візьмете вуглекислий газ з марсіанської атмосфери і воду, яка, як тепер відомо, на ньому достовірно існує, і додасте трохи хімічної інженерії зразка 19 століття, ви отримаєте придатну для пиття воду і кисень для дихання, завдяки метану та кисню, з якого зроблено ваше ракетне паливо.

Багато сили, які формують наше суспільство тут на Землі, зазнають фундаментальна зміна на іншій планеті. Ми зіткнемося з новими типами соціальних ситуацій, і нам потрібні нові філософії і політичні парадигми, які будуть розвиватися в цих незвіданих умовах. Перенесення життя з Землі на інші планети має стати і стане титанічним революційним кроком, не тільки в еволюції людини, а й в еволюції життя в цілому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button