Всесвіт

Люди залишили на Марсі величезну кількість сміття (фото)

Вже кілька десятків років люди всілякими способами вивчають Червону планету. Але, здається, ми не завжди усвідомлювали те, що смітити можна навіть за рамками своєї планети.

Люди досліджують поверхню Марса вже більше 50 років. Дані Управління ООН з питань космічного простору повідомляють, що уряди різних країн відправили на Марс близько 18 штучних об’єктів в рамках 14 окремих місій. Багато з них все ще тривають, проте вони під загрозою, тому, що за десятиліття досліджень планети люди залишили після себе безліч сміття.

Оболонка космічного корабля NASA / JPL-Caltech Всі людські кораблі, що приземляються на Марсі, викидають обладнання – наприклад, захисну оболонку (на зображенні)

У середині серпня 2022 року NASA підтвердило, що марсохід Perseverance виявив (не вперше) шматок сміття, викинутий під час приземлення: на цей раз сплутану сітку. Вчені стурбовані, що з часом ситуація може істотно посилитися.

Сміття на Марсі має три основні джерела: викинуте обладнання, неактивні кораблі та розбиті кораблі. Наприклад, для кожної місії на марсіанську поверхню потрібен модуль, що захищає космічний корабель: він містить теплозахисний екран, парашут і посадочне обладнання.

Шматок сітки на Марсі NASA / JPL-Caltech Рік за роком уламки на четвертій планеті можуть вплинути на дослідження людей

За минулі роки людство знаходило багато дрібного сміття, що розноситься вітром. Так, марсохід Perseverance в червні 2022 року помітив велику теплову ковдру, що застрягла в скелях. Марсоходи Curiosity в 2012 році, і Opportunity в 2005 році також стикалися з уламками своїх посадочних апаратів.

Навіть невеликі марсоходи впливають на забруднення NASA/JPL-Caltech, наприклад, колеса марсохода Curiosity з роками пошкодилися, залишивши після себе невеликі шматочки алюмінію.

Зараз на Марсі вже близько 7 119 кг уламків. Вчені стурбовані тим, що це фактор ризику для поточних та майбутніх місій. Команда Perseverance документує всі знайдені уламки і перевіряє, чи не може який-небудь з них забруднити зразки, які збирає марсохід.

Справжня причина, чому сміття на Марсі має важливе значення, полягає в його місці в історії: космічні кораблі та їх частини є першими віхами в дослідженні планет людиною.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments