Всесвіт

“Вебб” і “Хаббл” показали, що сталося після масштабного злиття галактик (фото)

Телескоп “Вебб” отримав новий знімок злиття галактик IC 1623 А і B. раніше цю область спостерігав “Хаббл”.

Європейське космічне агентство порівняло знімок злиття галактик IC 1623 A і В, отриманий телескопом «Джеймс Вебб», з даними попередніх спостережень, зроблених «Хабблом». Різна чутливість пристроїв до світла на різних довжинах хвиль, дозволяє отримати більше деталей.

Злиття двох галактик на знімку телескопів “Вебб” (ліворуч) і Хаббл (праворуч).ESA/Webb, NASA & CSA, L. Armus & A. Evans

IC 1623 – це пара переплетених взаємодіючих галактик, яка знаходиться приблизно в 270 млн світлових років від Землі в сузір’ї Кита. Дві галактики занурюються одна в одну в процесі злиття. Їх зіткнення викликало стрімкий спалах зореутворення. Нові зірки в цій системі народжуються в 20 разів швидше, ніж у Чумацькому Шляху.

Ця система взаємодіючих галактик особливо яскрава в інфрачервоному діапазоні, до якого чутливі прилади телескопа «Джеймс Вебб». Раніше дослідники вже спостерігали за цією системою, але товста смуга пилу закриває центр галактик, що зливаються у видимому світлі. Вибух зіркоутворення викликає інтенсивне інфрачервоне випромінювання, а злиття може призвести до утворення надмасивної чорної діри, але ці деталі можуть бути просто приховані від вчених.

 

Злиття двох галактик на знімку телескопа “Хаббл” (зверху) і Вебб (знизу). Зображення: ESA / Webb, NASA& CSA, L. Armus & A. Evans

Інфрачервона чутливість “Вебб” дозволяють телескопу бачити крізь пил, розкриваючи деталі об’єкта. Як видно на знімку, ядро центру злиття галактик виявляється дуже яскравим і дуже компактним. Воно випускає таку кількість світла, що воно формує дифракційні сплески на зображенні. Ці шестигранні “сніжинки” пов’язані з взаємодією світла від яскравих об’єктів з фізичною структурою телескопа.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments