Екологія

Мадагаскар переживає голод, який вперше повністю викликаний зміною клімату

Жителі Мадагаскару виявилися на межі голоду через чотири роки виключно низького рівня опадів. Як повідомляє Організація Об’єднаних Націй (ООН), це перший голод, викликаний виключно наслідками зміни клімату.

За даними ООН, число людей, що живуть в «катастрофічних» умовах п’ятого рівня – найсерйознішою категорії ризику – може досягти 28 000 тисяч у жовтні, а 110 000 дітей зіткнуться з перспективою недоїдання і «незворотного збитку» їх росту і розвитку.

Хоча Мадагаскар відчуває часті посухи, експерти вважають, що нинішня криза безпосередньо пов’язана з викидами парникових газів.

Основна несправедливість полягає в тому, що на частку Мадагаскару припадає менш як 0,01% світових викидів парникових газів. Як зазначає координатор ООН Ісса Саного, «громади щодня страждають від катастрофічних наслідків кризи, якої вони не створювали».

Жителі півдня країни завжди покладалися на надійні мусонні дощі для вирощування сільськогосподарських культур, однак зміни в погодних умовах привели до того, що зливи стали все більш безладними. Відсутність врожаю, яке переживають жителі Мадагаскару вже чотири роки, призвело до того, що людям доводиться харчуватися листям кактуса і комахами, щоб вижити.

За словами офіційного представника Всесвітньої продовольчої програми ООН Шеллі Такрав в майбутньому ситуація тільки погіршиться, через те, що «до наступного посівного сезону залишилося менш як два місяці, а прогнози по виробництву харчових продуктів похмурі. Земля засипана піском; немає води та мало шансів на дощ »

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button