Екологія

Дим від лісових пожеж в США дістався до Європи

У вівторок, 5 вересня, жителі Тихоокеанського Північного Заходу спостерігали, як з неба, наче сніг, падає попіл. Коли він досягав землі, пожежі, які палахкотіли на заході США і в Канаді, знову піднімали його разом з димом високо в атмосферу. Частина аерозолів дісталася до самої Європи.


Міжконтинентальна подорож диму показано на картах. Дані були отримані з 4 по 7 вересня за допомогою приладу Ozone Mapping Profiler Suite (OMPS) на супутнику Suomi NPP. На картах представлені відносні концентрації аерозолів: найнижчі концентрації відмічені світло-жовтим, високі — темно-коричневим.
Протягом всіх днів високі концентрації аерозолів виникали над джерелами на північному заході Тихого океану. Але переважаючі вітри захоплювали висотні димові аерозолі і переносили їх на схід через весь континент. В понеділок, 4 вересня, дим поширився на південний захід США, 5 вересня досяг Ньюфаундленду, а 6 вересня хмара диму виразно виднілося в середині Атлантичного океану.


«Як ви можете помітити, хмара диму 6 вересня є частиною довгого потоку диму, що пролетів через всю Атлантику», — сказав Колін Сефтор, співробітник Центру космічних польотів Годдарда НАСА.

У четвер, 7 вересня, дим прибув в Ірландію, Великобританію і Північну Францію. Ці аерозолі знаходяться високо в атмосфері, тому вони не становлять серйозної загрози для якості повітря на суші і здоров’я людини. Але цей випадок наочно демонструє, як події на одному континенті можуть чинити вплив на інші частини світу.

«Це не рідкість, коли дим від пожеж у Північній Америці доходить до Європи», — говорить Сефтор. Однак він зазначає, що клуби диму, які досягають Європи в цьому році, більш великі, щільні та стійкі. Наприклад, дим від пожеж у США в середині серпня висів над Європою протягом декількох днів.
Лісові пожежі тривали задовго до того, як були скомпільовані ці карти, і продовжують горіти навіть зараз. Зображення в природному кольорі показує дим, що проходить через північ Середнього Заходу 13 вересня.

Знімок зроблений за допомогою спектрорадіометра MODIS на супутнику НАСА «Аква». В цьому році рекордна спека в деяких частинах Заходу США була названа можливою причиною широкомасштабної пожежної активності, що було дещо несподівано, враховуючи вологі зиму і весну в регіоні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button