Екологія

Створений мікропроцесор з деревини

Людство стало ще на один крок ближче до повністю біорозкладаним ґаджетів. Вченим з Університету Вісконсіна вдалося розробити мікропроцесор, який практично повністю створений з деревини. Потенційно це винахід може позитивно позначитися на екології, враховуючи, скільки десятків тисяч тонн електроніки опиняється щорічно на смітнику. Хто знає, може бути, в майбутньому комп’ютери будуть і зовсім цілком складатися з біорозкладаних матеріалів.

3ed638042496488a15d9bc32231ea175

Дослідники опублікували результати свого досягнення у виданні Nature Communications. При створенні чіпа з деревини Університету Вісконсіна допомагали співробітники Лабораторії департаменту сільськогосподарської продукції США. Велика частина мікропроцесорів складається з «підтримуючого шару», на якому розташований сам чіп. Цей найбільш не розкладний шар і був замінений на матеріал, який отримав назву целюлозний нанофібрілл (CNF).

CNF являє собою гнучкий матеріал, заснований на деревних волокнах, який є повністю біорозкладаним, що робить процесор куди менш небезпечним для екології.

«Наш мікропроцесор настільки екологічний, що ви можете просто залишити його на узліссі, а гриби повністю перероблять його в придатні для використання добрива», — розповідає журналістам професор Женкьянг Ма.

Читайте також: О

днією з проблем деревини як матеріалу є її фізичне розширення під впливом вологи. Цей момент команда
дослідників зуміла подолати завдяки особливій епоксидній глазурі, якою покривається підкладка чіпа. В результаті у команди вийшов абсолютно «зелений чіп», який недорогий у виробництві і куди менш токсичний для навколишнього середовища, ніж аналоги, вживані в сучасній електроніці.

Може бути, одного разу ми з вами побачимо повністю дерев’яні ґаджети для тих, хто особливо береже екологію та чистоту природи.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button