Всесвіт

Магнітний хвіст Марса розбурхує уми вчених

Вчені постійно дізнаються цікаві факти і роблять фантастичні відкриття. Астрономія не є винятком. Як багато цікавого вже дізналися дослідники за останні десятиліття в цій області! А скільки ще невідкритих таємниць нам тільки належить дізнатися про планети, зірки, чорні діри.


Однією з дивних планет, яка постійно розбурхує уми вчених і любителів астрономії, є Марс. Згідно з новим дослідженням, у Марса є невидимий магнітний «хвіст», який викривлений сонячним вітром. Це було з’ясовано завдяки даним отриманим космічним кораблем MAVEN (NASA).

Вчені припускають, що процес, який створює цей унікальний викривлений хвіст планети, міг сприяти тому, що і без того тонка атмосфера Марса тікає у відкритий космічний простір.

“На наш превеликий подив, ми виявили, що магнітний хвіст Марса є абсолютно унікальним явищем для планети в Сонячній системі”, – сказала Джина Дібреччо з Центру Космічних Польотів імені Годдарда (NASA).

Це висловлювання прозвучало 19 жовтня поточного року під час 49-го щорічного зібрання Підрозділу Американського Астрономічного Товариства Планетарних Наук в штаті Юта.

В ході дослідження команда вчених знайшла, що процес, названий «повторне магнітне з’єднання», може відігравати велику роль у створенні марсіанського магнітохвоста.

“Наша комп’ютерна модель передбачила, що магнітне повторне з’єднання змусить марсіанський магнітний хвіст повертатися на 45 градусів.”

Марс втратив своє глобальне магнітне поле мільярди років тому і тепер просто включив свої залишкові, так звані, скам’янілі магнітні поля. Марсіанський “хвіст” постійно взаємодіє зі Сонячним вітром і викривляється під дією різних факторів.

У найближчі роки вчені збираються більш детально вивчити цей унікальний феномен.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button