Земля

Магнітне поле допоможе виявити цунамі заздалегідь

Нове дослідження показало, що магнітне поле, створюване цунамі, може бути виявлено за кілька хвилин до того, як зміниться рівень моря.

Image by WikiImages from Pixabay

Цунамі генерують магнітні поля завдяки руху електричного струму, який виробляє морська вода в магнітному полі Землі. Дослідники раніше передбачали, що магнітне поле цунамі виникне до зміни рівня моря, але у вчених тоді не вистачало одночасних вимірювань магнітного поля і рівня моря, необхідних для демонстрації цього явища.

У новому дослідженні автори представили докази того, що магнітні поля цунамі можна використовувати для прогнозування висоти хвиль, використовуючи дані двох реальних подій — цунамі 2009 року на Самоа і цунамі 2010 року в Чилі. Вони обидва містили весь набір необхідних даних.

Дослідження підтверджує, що магнітне поле, створюване цунамі, виникає раніше зміни рівня моря і що його величина може бути використана для оцінки висоти цунамі. Наскільки раніше прибуде магнітне поле, залежить від глибини, але у своїх результатах автори дослідження виявили, що магнітне поле можна зафіксувати приблизно за хвилину до зміни рівня моря на глибині 4800 метрів.

Ця інформація може забезпечити більш раннє попередження про катастрофи, якщо вона буде включена в моделі оцінки ризику цунамі. Це нововведення може потенційно врятувати сотні життів людей.

«Це дуже цікаво, тому що в попередніх дослідженнях ми не мали спостережень за зміною рівня моря”, – сказав Чжіхен Лінь, геофізик з Кіотського університету та старший автор дослідження. – У нас є спостереження за зміною рівня моря, і ми виявили, що ці спостереження узгоджуються з нашими магнітними даними, а також з теоретичним моделюванням».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button